fbpx Skip to main content

Aknapesurobot võib esmapilgul näida moodsa aja edeva vidina, kuid tegelikult lahendab see paljude uute elamiste omanike mure, kuidas raskesti ligipääsetavaid klaase puhastada.

“Aknapesurobot ei ole mõeldud kaks korda aastas akende puhastamiseks,” üllatab Eestis roboteid müüv Taavi Tuur müügimehe kohta ootamatu avameelsusega. Kui aken on nii must, et ka käsitsi pestes tuleb seda korralikult nühkida, siis sellest roboti jõud üle ei käi, aga lihtsalt räpase akna teeb puhtaks küll.

Õhuke klaas ei sobi

“See on pigem mõeldud nii, et kui teete kord kuus suurema koristuse, siis panete ka roboti tööle ja teie toimetamise ajal peseb see aknad puhtaks,” selgitas ta.

Tuuri sõnul on nende põhisihtgrupiks ennekõike inimesed, kes on oma eramus hädas paljude akendega. “Me müüme neid ka Soomes, aga seal on aknad palju väiksemad kui Eestis. Siin on palju klaaspindu ja ollakse hädas, kuidas neid puhas hoida,” rääkis ta. Kes peab tellima tõstuki, kes töömehed, kes pesevad mitte lahtikäivaid aknaid katuselt laskudes.

Päris igale aknale robot siiski ei sobi. “Tehas soovitab seda vähemalt 5 mm paksule klaasid, aga nõukaaegsed klaasid on 3 mm. On oht, et robot võib töötamise ajal vibreerides klaasi ära lõhkuda,” tunnistas Tuur. Seni pole ühtegi sellistu juhust olnud. Ka ei ole väikeste akende puhul robotil piisavalt liikumisruumi ja see jääb lihtsalt seisma. Robot ei saa puhastada aknaid, kus on peal värvi- või betoonipritsmed, sest need rikuvad ära vaakumelemendi, mis robotit klaasi küljes hoiab. Sellised pritsmed tasuks enne aknapesu maha võtta.

Masinaga saab väga hästi puhastada näiteks pakettklaasidega korteriaknaid, mis lahti ei käi. “Oluline on, et mahute kitsamast aknast käe koos masinaga välja panema. Masin teeb väljas oma ringi ära ja kui ei ole piisavalt puhas, siis lasete ta uuele ringile,” rääkis Tuur. Kindlasti soovitas ta kortermajades kasutada turvahoidikut, mis ei lase robotil alla kukkuda. Turvahoidikuga on varustatud Winbot 880 ja Winbot X. “Sest kui midagi peaks juhtuma ja masin alla kukub, võib allseisja sellega pihta saada,” märkis ta.

Väline temperatuur on roboti töötamisel määrav

Robot ei taha väljas töötada, kui temperatuur on all viie soojakraadi ja nii külma ilmaga mõistlik inimene akent ei pese. “Kui panna kõrvuti profist aknapesija, näiteks Kärcheri aknakuivataja kasutaja ja robot, siis ma arvan, et robot on aeglasem. Samas ei pea aknaroboti kasutaja samal ajal midagi tegema,” rääkis Tuur.

Aknapesuroboti kasutamine on üsna lihtne. Masin tuleb panna aknale nii, et see jääks raamist umbes 10 cm kaugusele, siis on sel piisavalt manööverdamisruumi.

Sind võivad huvitada ka teemad:

https://kodurobotid.ee/uuendused-kodurobotite-vallas-2020-aastal/
https://kodurobotid.ee/winbot-950-vs-winbot-x-plussid-miinused/